A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, молоді та спорту Березанської міської ради

Нова українська школа в Березанській територіальній громаді

Дата: 21.05.2024 15:45
Кількість переглядів: 43

     Фото без опису  Добігає до завершення ще один навчальний рік. Приємно зазначити, що для освітян, не дивлячись на небезпеки та труднощі військового часу,  він був порівняно  успішним: навчальні програми виконані в повному обсязі, оскільки освітній процес був безперервним, без карантинів та додаткових канікул та проходив переважно в форматі офлайн (очна форма навчання). Зрозуміло, що за таку можливість працювати ми, перш за все, завдячуємо ЗСУ. Педагогічні та учнівські колективи щоразу   не лише висловлють воїнам  слова вдячності, а й щоденно всією освітянською родиною підтримують їх своїми діями,    передаючи  власноруч  виготовлені  смаколики, листівки та обереги. Також освітяни систематично  донатять,  постійно  та  старанно  плетуть маскувальні сітки.

Зрозуміло, що головне завдання кожного освітнього закладу з давніх давен – здійснювати освітній процес, стати добрими наставниками для своїх учнів, вихованців.

 Що ж змінила Нова українська школа? Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти, адже, головне завдання НУШ виховати інноватора та громадянина, який вміє самостійно ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини. Новий зміст освіти заснований на формуванні компетентностей.  необхідних для успішної самореалізації кожної особистості в соціумі. Процес виховання наскрізний та формує цінності. Педагогіка грунтується на партнерстві між учнем,  вчителем і батьками. Дитиноцентризм – орієнтація на потреби учня в освітньому процесі. Всі принципи НУШ ведуть до створення комфортних умов перебування в школі для кожної дитини. А головне завдання трудового колективу -  створити ці умови кожному, залежно від його здібностей, умінь вподобань та бажань. Це легко вдається з учнями, які мають хист до навчання. Але ж не для кого не секрет,  що  учні різні зі своїми бажаннями та можливостями. І разом з тим, кожна дитина має із задоволенням щодня переступати шкільний поріг, а ми, дорослі, повинні віднайти родзинки її вподобань та надати можливість їх розвитку. Тому вчитель НУШ – це, перш за все, новатор та фахівець різних галузей.

Саме з цією метою в школі працюють спортивні, художньо-естетичні гуртки, організовуються різнотематичні позакласні заходи. Тут можна малювати,  грати, співати, займатися спортом, писати вірші, висловлювати свої думки,  працювати над проєктами. Важливо, що в школі ніколи не можна бути засудженим, що тут навпаки  потрібно здобувачам освіти частіше  чути похвальні слова в свою адресу, знати,  що тут тебе люблять таким, як ти є із твоїми здібностями та недоліками.

Одне з найперших завдань кожного педагогічного колективу – створення комфортного освітнього середовища для здобувачів освіти, яке б нічим не відрізнялося від домашніх умов. Над його створенням працюють не лише дорослі, а й самі діти, бо це і є однією з тих можливостей – проявити себе, а ще вміти берегти і цінити результат власної праці.

Приємно зазначити  позитивні зміни, які останнім часом відбулися в усіх освітніх закладах Березанської територіальної громади. Наші школи сучасні, затишні, комфортні, прагнуть щоразу   відповідати вимогам НУШ. Колективи освітніх закладів, закінчуючи 2023-2024 навчальний рік,   щиро дякують за підтримку Березанській міській раді,  Управлінню освіти, молоді та спорту, простим пересічним жителям громади, які, не дивлячись на життєві труднощі, щоразу підтримують освітянські колективи! Ми всі пам’ятаємо і певні, що   школа – це освітній храм  для всіх дітей!



« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень