Навчаємося державотворенню
Освітнім центром Верховної Ради України та ГО "Агенція розвитку освітньої політики" для шкільної молоді реалізується Всеукраїнська імітаційна гра "М18: Ми - законотворці!"
Метою даної гри є мотивувати учнівство до проактивної громадянської позиції, поглиблення обізнаності щодо діяльності парламенту й сутності представницької демократії, розвиток здатності до ефективної політичної участі та командної роботи.
Здобувачі освіти Березанського ліцею №3 зацікавилися даним проєктом, адже це форма активного навчання, призначена для відтворення певних процесів (наприклад, процесу ухвалення рішення) з метою їхнього вивчення і освоєння учасниками гри.
В рамках цієї гри за спрощеною процедурою імітується процес роботи уявних комітетів Верховної Ради Украıїни над напрацюванням законопроєкту на основі запропонованих учнями петицій. Комітети для моделювання обираються на основі результатів онлайн-опитування М18. Згідно опитування команда нашого ліцею входить до Комітету національної безпеки та інтеграції України до Європейського Союзу. В ході роботи (повірте, це грою складно назвати) організовуються уроки парламентаризму та зустрічі з народними депутатами України. Майбутніх свідомих громадян нашої держави навчають написання петицій та законопроєктів, проведення дебатів.
Участь команди в усіх активностях гри фіксується у таблиці, виконання того чи іншого завдання є допуском до наступного рівня.
В ході опрацювання, першим завданням було представлення команд-учасниць. Учасники підготували візитівку команди за наданим шаблоном. Щомісяця координатор команди бере участь у навчальних воркшопах, щоб потім пропрацьовувати їх з дітьми. Це завдання було також успішно виконано.
Наступним завданням стало проведення чотирьох воркшопів для команди. Юні учасники успішно провели два. “Цінності. Політичні ідеології” та «Що таке політика?» В ході воркшопів було обговорено, опрацьовано під час дискутування та сформовано висновок, що політика це не лише закони, депутати чи вибори, політика - це позиція кожного не байдужого громадянина держави, який має бажання змінити життя в країні на краще. І добре, що маємо таку активну молодь.
Організаторами була проведена цікава та змістовна зустріч із народними депутатами Верховної Ради України та працівниками секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики! До зустрічі доєдналися :
Микита Потураєв - Голова Комітету, експерт з медійного законодавства;
Ірина Констанкевич - перша заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань національної та культурної пам’яті, експертка з питань національної та культурної пам'яті;
Євгенія Кравчук - заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції, експертка з інформаційної політики;
Тетяна Скрипка - голова підкомітету у справах сім'ї та дітей, експертка з питань захисту прав сім'ї та дітей;
Софія Федина - членкиня Комітету, експертка з питань культури.
Під час зустрічі розглядалися питання, які цікавлять молодь:
- медійне законодавство;
- інформаційна політика;
- захист прав сім'ї та дітей;
- протидія домашньому насиллю;
- захист і розвиток державної мови;
- бюджет на сферу культури;
- стратегічні комунікації і боротьба з пропагандою;
- як культура може допомогти відновитись військовим – і ще багато-багато іншого!
Учням було цікаво, адже не щодня маєш можливість поспілкуватися із депутатами та висловити власну думку. А, головне, до неї прислухаються!
Попереду ще два воркшопи «Як ухвалюються закони» та «Як зробити свій голос почутим». Працюємо, адже хто, як не ми будемо будувати демократичне свідоме суспільство в нашій державі!
Добре, що є такі проєкти, які важливі для всього суспільства, навчають підлітків та дітей не стояти осторонь, а, розуміючи всю серйозність та відповідальність, бути активними учасниками і висловлювати власну думку. Саме це і є шанс показати, що ти сам здатен вирішувати долю своєї держави, свого міста, села, громади. країни. Це важливо!
Кожен учасник усвідомлює, що відіграє реальну роль у М18,а з часом таку ж роль зможе відігравати в розбудові держави. А, головне, що саме ми зможемо змінити нашу Україну на краще! Адже молодь обирає краще майбутнє.